1.07.2024r. w naszym Hospicjum świętowaliśmy piąte urodziny hospicjum stacjonarnego. Uroczystości rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez naszego kapelana wespół z zaprzyjaźnionymi księżmi z Nowego Warpna i Hospicjum Jana Ewangelisty ze Szczecina. W trakcie oficjalnej części uroczystości przypomnieliśmy i nagrodziliśmy osoby , które przyczyniły się do wybudowania naszego hospicjum. Wśród ważnych dla nas osób znalazły się Pani Róża Kłys, Władysław Diakun, Lech Guździoł, Andrzej Bednarek, twórczyni projektu hospicjum Krystyna Cyrulińska, senator RP Magdalena Kochan, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prof. dr hab. n. med. Przemysław Nowacki, prezes Hospicjum Cordis z Katowic Jolanta Markowska, ks. Marek Kujawski założyciel naszego stowarzyszenia , Lions Club Police oraz wielu przyjaciół . Uczestnikami wydarzenia byli również chorzy ich rodziny, pracownicy i wolontariusze. Po części oficjalnej zaprosiliśmy gości na koncert zespołu DigBand , który porwał do tańca nawet naszych podopiecznych i poczęstunek. Potrawy, które wszystkim bardzo smakowały przygotowali nasi kucharze pod kierunkiem niezawodnego szefa kuchni ,Andrzeja. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Natalii Hertel. Wszyscy włożyliśmy dużo pracy aby uroczystość była wspaniała. Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom. To nasze wspólne święto. Przez te 5 lat udało nam się stworzyć profesjonalny zespół, który działa z poświęceniem i sercem. Jesteście wielcy.

Tryb kontrastowy