25.05.2024 r. odbył się festyn „Ciesz się zdrowiem” zorganizowany przez nasze stowarzyszenie. Impreza wróciła do Polic po sześciu latach. Pierwszy festyn odbył się w 2006r. Bawiliśmy mieszkańców Polic, edukując i promując ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu do 2017r. Potem przyszedł czas innych zadań, które stanęły przed zarządem i wolontariuszami. Końcówka budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie, jego wyposażanie, a kiedy 1.07.2019r otworzyliśmy podwoje naszego domu, musieliśmy wdrożyć się w nowe zadania. Niestety przyszła pandemia Covid, i nie był to czas na zabawę. Teraz po sześciu latach wracamy do pięknej tradycji festynu , w trakcie którego zapraszamy do współpracy , mówiąc o idei pomagania ludziom chorym i słabszym. Chcemy zapraszać do wolontariatu ludzi w różnym wieku, młodych i dojrzałych. Każdy znajdzie miejsce i zadanie dla siebie.
Wolontariusze i pracownicy włożyli w tegoroczny festyn bardzo dużo pracy i zaangażowania. Wszyscy spisali się świetnie. Efekt okazał się wspaniały. Były stoiska medyczne, można było skorzystać z badań poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia. Uzyskać poradę psychologa, fizjoterapeuty, lekarza.
Były stoiska plastyczne na których dla dzieci tworzyły piękne prace. Uczestnicy zabawy wspólnie malowali obraz, który zawiśnie w hospicjum. Były zabawy z animatorami dla dzieci. Była grochówka gotowana przez przyjaciół hospicjum. Wolontariusze piekli kiełbaski na grillu. Atrakcją były również stoiska ze słodkościami, z watą cukrową, goframi i popcornem. Zaproszeni goście z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Policach , prezentowali sprzęt którym można było zbadać objętość płuc, badać piersi, a także dzięki alko-goglom przekonać się jak poczujemy się niekomfortowo po zażyciu używek. Motocykliści wozili swoimi pięknymi maszynami dzieci. Wszystkie zabawy zostały okraszone ucztą artystyczną. Zabawiała nas młodzież i dzieci ze szkół polickich i szczecińskich. Słuchaliśmy lokalnych artystów, Dżasty, Dziecięcej Grupy Wokalnej z Miejskiego Domu Kultury w Policach oraz grupy DigBand. Gwiazdą programu był pan Andrzej Szpak uczestnik The Voice Senior. Tradycyjną atrakcją była loteria „ Każdy Los Wygrywa” Na koniec odbyło się losowanie nagród głównych, którymi były walizki , piłka i koszulka piłkarzy Pogoni z podpisami zawodników oraz najcenniejsza nagroda ,rower treningowy ufundowany przez Starostwo w Policach. Imprezę wspmogła również Gmina Police, która współfinansowała wynajem sceny i animacje dla dzieci. Festyn wsparło Stowarzyszenie „Kobietowo” , sołtys Tanowa, Szkoły Podstawowe w Pilichowie , Tanowie i Szkoły Podstawowe nr 3 i 8 w Policach. , Straż Pożarna w Tanowie, Policja z Polic, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. Wspomagała nas młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzebieży oraz z Liceum Katolickiego ze Szczecina. Dochód z imprezy 15712,50 zł, przekazany na potrzeby hospicjum. Wszystkim dziękujemy, do zobaczenia za rok.
Wielkość czcionki
Tryb kontrastowy